Uwaga, uwaga!

Wracamy z mocno zmodyfikowanym programem do Ignalińskiej Elektrowni Jądrowej na Litwie już w maju!

Rozpoczęliśmy zapisy na wyjazd podczas którego wejdziemy na płytę reaktora RBMK-1500 typu "czarnobylskiego", do hali turbin czy sterowni oraz poznamy techniki pracy na oficjalnym symulatorze szkoleniowym (to nowość u nas).

Termin wyprawy: 10 - 13 maja

koszt 1590 zł

Na ostatnich wyjazdach, które odbyły się w lutym i w marcu zdaliśmy sobie sprawę, jak szybko postępuje rozbiórka hali reaktora. Dlatego szczerze - jeśli rozważacie ten wyjazd, to nie odwlekajcie go, bo widać coraz mniej dosłownie z tygodnia na tydzień. Będziemy wprawdzie ogłaszać terminy również na czerwiec, ale to naprawdę mogą być już jedne z ostatnich wyjazdów.

Przebrani w białe stroje pracownicze, wyposażeni w dawkomierze i dozymetry wejdziemy w towarzystwie ochrony do hali reaktora, która wygląda dokładnie tak samo, jak ta z Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Będziemy mieli niepowtarzalną możliwość wejścia bezpośrednio na płytę reaktora jądrowego (zdjęcia w komentarzu pod postem). Następnie zobaczymy wciąż funkcjonującą sterownię oraz halę turbin w stanie likwidacji.

Zwiedzimy również funkcjonujące miasteczko atomowe Wisaginia (tamtejszy odpowiednik Prypeci), w którym spędzimy dwie noce, robiąc ognisko, a także poznamy techniki pracy na reaktorze RBMK w specjalnym symulatorze na którym szkolono załogę elektrowni. Po drodze zobaczymy jeszcze zamek w Trokach.

Program

Dzień 1

Wyjazd spod PKiN w Warszawie o godzinie 10:00. Przyjazd do Wisaginii, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Wejście do wnętrza Ignalińskiej Elektrowni Jądrowej, następnie przemieszczenie się do specjalnego symulatora sterowni RBMK-1500 oraz zwiedzanie Wisaginii. Wieczorem ognisko.

Dzień 3

Wyjazd z Wisaginii, po drodze zwiedzanie zamku w Trokach.

Dzień 4

Przyjazd do Warszawy około 1:00 - 2:00.

Zgłoszenia

Prosimy kierować na info@napromieniowani.pl lub poprzez prywatną wiadomość.

Ważne informacje

Wymagany jest ważny dowód osobisty lub paszport.

Wejście do elektrowni tylko od 18 roku życia.

Grupa uczestników do 14 osób.

Fotografowanie w elektrowni na własną rękę jest zabronione. Zdjęcia miejsca oraz uczestników wykonywać będzie pracownik elektrowni + zostanie udostępnionych kilkaset naszych fotografii z wnętrza obiektu wykonane w poprzednich latach.

Organizator

Biuro Turystyczne "Irradiated" Adam Próchnicki posiadający licencję nr 2470